Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Láska
PODKATEGÓRIE
Láska
Láskavosť
Manželstvo
Priateľ
Radosť
Rodina
       

MYŠLIENKY

1. Tiež „nešťastne“ prebiehajúcimi zážitkami v rámci milostného života sme nielen obohacovaní, ale tiež prehlbovaní, ba dokonca na nich spravidla rastieme a v nich najviac zrejeme. (V.E.Frankl)


2. Žiarlivec sa chová k človeku, o ktorom predstiera, že ho miluje, akoby ten človek bol jeho vlastníctvom, degraduje ho naň. Chcel by ho mať „len pre seba“. (V.E.Frankl)


3. O človeku, ktorého milujeme, môžeme najmenej povedať, aký vlastne je. (M.Frisch)


4. Väčšina ľudí vidí problém lásky predovšetkým ako problém, ako byť milovaný, menej už ako problém, ako milovať, ako problém schopnosti k láske. (E.Fromm)


5. Ľudia si myslia, že milovať je ľahké, že je však ťažké nájsť správny objekt, ktorý by sme mohli milovať, alebo ktorým by sme mohli byť milovaní. (E.Fromm)


6. Tak sa dve osoby zamilujú, keď majú pocit, že našli lepší objekt, ktorý je na trhu, so zreteľom na obmedzenie svojich vlastných výmenných hodnôt. (E.Fromm)


7. Na začiatku zamilovaní považujú intenzitu zamilovania, skutočnosť, že jeden je „zbláznený „ do druhého, za dôkaz intenzity svojej lásky, hoci to dokazuje len to, akí opustení boli predtým. (E.Fromm)


8. Ak máme neúspech v láske musíme hľadať dôvody. Prvý krok je, aby sme si uvedomili, že láska je umenie, rovnako ako je ním sám život ak sa chceme naučiť milovať, musíme postupovať rovnako, ako keď sa chceme vzdelávať v akomkoľvek odbore, hoci v hudbe, maliarstve, lekárstve, či v inžinierstve. (E.Fromm)


9. Veci pre peniaze sa učíme, ale lásku, ktorá prospieva „len“ duši, ale neprináša zisk v modernom zmysle slova, považujeme za prepych, na ktorý nemáme právo vynaložiť mnoho energie? (E.Fromm)


10. Zrelá láska je spojenie za podmienky zachovania vlastnej celosti, vlastnej individuality. Láska je aktívnou silou v človeku; silou, ktorá preráža múry, ktoré delia človeka od ostatných ľudí, a zjednocuje ho s inými; láska pôsobí, že prekoná pocit izolácie a odlúčenosti, a napriek tomu môže byť sám sebou, zachovať si svoju celistvosť. V láske dochádza k paradoxu, že dve bytosti splynú v jedno a predsa zostávajú dve. (E.Fromm)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)