Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Láska > Rodina

MYŠLIENKY

11. Prichádzajú na svet bosé - nechcené deti. U starých Slovanov bol zvyk, že kmotrovci pri narodení dieťaťa dali „na topánky“. (J.Jarab)


12. Ľudia, ktorí prídu o domov, bývajú poškodení na duši. Myslím, že pocit domova je súčasťou ľudského charakteru a citu a akonáhle ho človek postráda, je tým ovplyvnený i jeho vzťah k ľuďom. Človek nielenže domov má, ale tiež si ho vytvára. Vytvoriť si domov je vlastne najväčšia a najťažšia úloha človeka. Bohužiaľ nie je na ňu pripravený. (I.Klíma)


13. V dnešnej dobe, namiesto vzťahu k domovu si vytvára vzťah k automobilu, k veciam miesto k ľuďom. Ak máte vzťah k stromu, čo vám rastie na záhrade, je to niečo úplne iného než vzťah k autu v garáži. Máte úplne iný vzťah k domu, k ulici, kde bývate, k susedom. To sú všetko vzťahy k niečomu, čo je živé a premenlivé. Auto je výrobok a vzťah k výrobku je vzťah nižšej triedy. (I.Klíma)


14. Záchrana ľudského pokolenia začína rodinou, manželstvom, svadbou. (bl.Kolping)


15. Vlastné deti sú vždy lepšie a vlastné ženy vždy horšie. (Kórejské príslovie)


16. Nejestvuje žiadny prostriedok ako vidieť Boha, iba taký, že ho nájdeme vo svojich deťoch. (Lagarde)


17. Jedináčik je vždy nešťastné dieťa. (G.E.Lessing)


18. Každý počatý život je pre spoločnosť určitou nádejou do budúcnosti. Čím je častejšie s ním nakladané ako s poľutovaniahodným omylom, tým menej nádeje táto spoločnosť má. (J.Lux)


19. Voly ťahajú lepšie, ak sú príbuzní. (ľudová múdrosť)


20. Pre milióny mužov a žien je rodina jediné prostredie, kde ľudské vzťahy nie sú prevažne ovládane obchodnými úvahami. (E.L.Mascall)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)