Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Náboženstvo > Milosť

MYŠLIENKY

1. Pelagius učil, že k spáse sú potrebné len ľudské skutky, Luther, ktorý bol Augustinián učil, že je potrebná len milosť. Aj sv.Augustín bol medzi krajnicami od stredu trocha naklonený k strane iba milosť. (M.Bubák)


2. Milosť je všetko, čo slúži k zbožstveniu sveta a človeka. (G.E.Closer)


3. Milosti sú vždy aj povinnosti. (kard. Faulhaber)


4. Už i to, že túžime po pomoci Božej milosti, je dielom milosti. (sv.Fulgencius)


5. To, čo robíme dobré, je aj božie aj naše: božie je pre milosť, ktorá nás predchádza, naše pre slobodnú vôľu, ktorá poslúcha. (sv.Gregor Veľký)


6. Pánovi a spoločnosti často slúžia polokriminálne typy, vyvrheli a stratenci, ktorí sa vďaka svojim pozoruhodným skutkom stanú ľudovými a potom časom náboženskými hrdinami. Izrael bol svojou náboženskou podstatou puritánskou spoločnosťou, ale je zaujímavé, ako často sa Boh obracal k hriešnikom, alebo štedro reagoval, keď sa oni obrátili k nemu. (P.Johnson)


7. Ďakuj aj za to najmenšie a budeš súci dostať viac. (Kempenský)


8. Kto si chce udržať Božiu milosť, nech je vďačný, keď ju dostáva a trpezlivý, keď sa mu odníma. Nech sa modlí, aby sa opäť vrátila, a nech je opatrný a pokorný, aby ju nestratil. (Kempenský)


9. Dary prírody dávaš rovnako dobrým i zlým; ale milosť, čiže láska je zvláštnym darom vyvolencov - tí, čo sú ňou ozdobení, sú hodní večného života. (Kempenský)


10. Ak chceš získať slobodu a milosť, všetky tvoje skutky má predchádzať dobrovoľné obetovanie seba do Božích rúk. (Kempenský)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)