Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Náboženstvo > Ekumenizmus

MYŠLIENKY

1. Len tí sú naozaj so mnou, ktorí spolu so mnou pokľaknú v modlitbe. (Exupéry)


2. Prestaňte nazývať opak svojich právd omylom a opak omylu pravdou. (Exupéry)


3. Zjednotiť znamená lepšie zviazať jednotlivé rozličnosti, a nie vymazať ich kvôli bezduchému poriadku. (Exupéry)


4. To, čo by kresťanstvo malo chrániť pred ideologičnosťou, je práve toto vedomie - že o pravdu sa dá iba usilovať, ale nie je možné ju vlastniť. (Exupéry)


5. Jednota vznikne tam, kde zostáva poznanie o jednote ľudstva, jednote, ktorá ide za všetky rozdielnosti, či je to už rozdielna farba kože, alebo farba strany. (V.E.Frankl)


6. Keď v tom alebo onom prípade je pôvodne pravý duchovný výtvor alebo kultúrny jav takpovediac sekundárne postavený do služieb bytostne cudzích motívov a záujmov, teda nejako zneužitý, nie je na základe tejto skutočnosti hodnota príslušného duchovného útvaru sama osebe ešte sporná. (V.E.Frankl)


7. Pokora znamená toleranciu, tolerancia však neznamená indiferenciu, lebo rešpektovať vieru niekoho, kto verí niečomu inému, zďaleka ešte neznamená identifikovať sa s inou vierou. (V.E.Frankl)


8. „My“ sme dobrí „oni“ sú zlí. Každá kritika vlastného učenia je vraj len zlomyseľným a neznesiteľným útokom; kritika pozície ostatných je dobre mienená snaha pomôcť im, aby sa navrátili k pravde. (E.Fromm)


9. Jedna skupina má svoj kresťanský pohľad, iní budú s nemenšou úprimnosťou o tej istej veci súdiť inak. V takýchto prípadoch niekomu nie je dovolené dovolávať sa cirkevnej autority v prospech svojho názoru. Vec je potrebné vyriešiť úprimným rozhovorom. (GS 43)


10. Milujem ťa brat, sestra, nech si kdekoľvek - či sa modlíš v kostole, kľačíš v synagóge alebo sa klaniaš v mešite. (K.Gibran)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)