Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Náboženstvo > Apoštolát

MYŠLIENKY

1. Na plagáte: Čo mám robiť, aby sa starý človek cítil osamelý? Nič! Čo mám robiť, aby ľudia v mojej farnosti žili každý deň viac rozdelení a netvorili spoločenstvo? Nič! (R.Abeln)


2. Mocnou dejinnou silou sa stane idea len vtedy, keď odpovedá naliehavým psychologickým potrebám určitých spoločenských skupín. (J.Adair)


3. Vynasnažte sa mať lásku k všetkým ľuďom. Lebo moja duša dostala od Pána Boha viac, keď som plakala a trpela z celého srdca pre hriechy blížneho, ako keď som oplakávala vlastné hriechy. Niet väčšej lásky na zemi, ako oplakávať hriechy blížneho. (bl.Angela)


4. V činnom živote s mnohými povinnosťami je menej blaženosti, než v rozjímavom živote, ktorý sa zaoberá jedným, tj. nazeraním na pravdu. (sv.TA II/I q.3 a.2)


5. O čo je nazeranie niečím vyšším než činný život, o to ako sa zdá, činí pre Boha viac ten, kto dobrovoľne obmedzí svoje milované nazeranie, aby kvôli Bohu slúžil blahu blížneho. (sv.T.Aquinský)


6. Je jasné, že keď je niekto vytrhnutý z kontemplatívneho života, aby sa venoval aktívnemu, neznamená to, že opustil kontempláciu, ale že k nej pripojil činnosť. (sv.T.Aquinský)


7. Je dokonalejšie svietiť ako svetlo len vidieť. (sv.T.Aquinský)


8. Samotné svedectvo kresťanského života a dobré skutky konané v nadprirodzenom duchu, majú silu priťahovať ľudí k viere a k Bohu. (AA 6)


9. Nadšenie mladých - Keď je toto nadšenie preniknuté Kristovým duchom a je nesené poslušnosťou a láskou k pastierom Cirkvi, je nádej na bohatú úrodu. (AA 12)


10. Bol som vždy presvedčený, že človek môže byť zachránený iba iným človekom. Viem, že sa navzájom málokedy zachránime. Viem ale tiež, že sa navzájom predsa len niekedy zachránime. A všetko, čo od Boha čakám je, že mi k tomu dá odvahu. (J.Baldwin)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)