Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Náboženstvo > Boh

MYŠLIENKY

11. Moje vlastné podozrenie je, že vesmír nielen že je záhadnejší ako predpokladáme, ale je záhadnejší od toho, ako dokážeme predpokladať. (S.Guitry)


12. Keby sme našli odpoveď na to, prečo existujeme my a vesmír, bolo by to definitívne víťazstvo ľudského rozumu, pretože potom by sme spoznali Boží rozum. (S.Hawking)


13. Ako sťahovavé vtáky tiahnú k slnku, tak naša duša pláva k Bohu, nášmu slnku. (L.Hensel)


14. Boh ukazuje, že slovo „je“ je jediné, ktoré dôstojne vyjadruje jeho nemeniteľnú večnosť. (sv.Hilár)


15. Boh je vždy pri nás. Dalo by sa povedať - je na špičke mojej ceruzky, mojej motyky, mojej ihly...môjho srdca, mojej myšlienky. (T.de Chardin)


16. Skoro všetky najlepšie a najvzácnejšie veci na svete dostanete za pár halierov. S výnimkou slnka, mesiaca, zeme, ľudí, hviezd, búrky a podobných maličkostí. Tie dostanete zadarmo. (Chesterton)


17. Boh stojí pred nami a má ruku plnú darov. Ale naša tvrdohlavá vôľa mu zatvára ruku, keď ju otvára k dobročinnosti. (sv.Ignác z Loyoly)


18. Neodvracajme oči od Boha, ak nechceme oslepnúť. (sv.Ján z Avilly)


19. Kto chce popri Bohu milovať niečo iného, určite si Boha veľmi neváži, lebo kladie na váhu s Bohom to, čo je od neho úplne vzdialené. (sv.Ján z Kríža)


20. Aby ste mali chuť vo všetkom, nemajte chuť v ničom. Aby ste sa stali všetkým, nechcite byť niečím v ničom. Aby ste vedeli všetko, nechcite vedieť niečo v ničom. Aby ste prišli k tomu, čo neviete, musíte ísť, kade neviete. Keď sa zastavíte pri niečom, prestanete kráčať k všetkému. Príčina, prečo máme slúžiť Bohu, môže byť jedine tá, že on je tým, čím je, a netreba klásť iné ciele. (sv.Ján z Kríža)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)