Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Zlo > Ohováranie

MYŠLIENKY

1. Vnútorný človek sa o nič tak nestará ako o seba; a kto sa bedlivo stará o seba, tomu je ľahko mlčať o druhých. (Kempenský)


2. Čo ťa po tom, kto aký je a čo hovorí? Ty nebudeš zodpovedať za iných, ale za seba budeš vydávať počet. Načo sa teda do nich miešaš? (Kempenský)


3. Niektorí ľudia mnoho hovoria a preto im nemožno veriť. (Kempenský)


4. Každý človek je slabý, nestály a vratký najmä v rečiach, takže sotva možno uveriť aj to, čo naoko znie celkom pravdivo. (Kempenský)


5. Čože sú slová ľudí ako len slová? Letia povetrím, ale skale neublížia. Keď si vinný, zaumieň si, že sa ochotne napravíš. Ak nie si si vedomý ničoho zlého, pomysli si, že to rád znesieš z lásky k Bohu. (Kempenský)


6. Keby o tebe rozprávali všetko, čo len možno v zlosti vymyslieť: čo ti to všetko môže uškodiť. Keby si si to vôbec nevšímal a nekládol na to väčšiu váhu, než na patrnú triesočku. Či by ti to mohlo skriviť čo i len jedinký jeden vlas? (Kempenský)


7. Lebo ja som sudca a poznám všetky tajnosti; ja viem, ako sa vec stala a poznám i ohovárača, i toho, kto krivdu znáša. (Kempenský)


8. Človek, ktorý nedokáže odolať nutkaniu znevážiť alebo zosmiešniť svojho partnera v spoločnosti, stane sa predmetom pohŕdania inými, utrpí jeho prestíž. (M.Košč)


9. V kolektíve prebiehal očistný proces. Jeden hádzal špinu na druhého. (R.Kozel)


10. Nehovor zle o človeku. Sedí v tebe a tajne odpočúva. (S.J.Lec)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)