Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Zlo > Peklo

MYŠLIENKY

1. Akýkoľvek trest zavrhnutia alebo zmyslov u zavrhnutých prekračuje každý trest a bolesti akéhokoľvek pútnika i Krista. (sv.TA III q.47 a.6)


2. Nemôžu sa zničiť hriechy diabla a ľudí v pekle, pretože ich cítenie je utvrdené v zlom. nepáči sa im hriech, pokiaľ je vinou, ale pokiaľ je trestom, majú pokánie, ale neplodné. (sv.TA III q.86 a.1)


3. Dobro, ktoré zavrhnutí na zemi vykonali, im v pekle prospeje k zmierneniu trestu, nie však, aby odňalo alebo posilnilo podmet, ani zmiernilo výčitky svedomia. (sv.TA III q.89 a.6)


4. V pekle nie je vykúpenie, preto pre zatratených nemá príhovor ceny. (sv.TA D q.71 a.4)


5. Chceš, aby ťa Boh ušetril? Potom nešetri sám seba. (sv.Augustín)


6. Najmiernejší je trest tých, ktorých trestajú iba pre prvotný hriech. (sv.Augustín)


7. Kto ti zaručí, že nezomrieš hneď po hriechu a tvoja duša nepôjde do pekla. (don Bosco)


8. Oči sú trápené dymom, uši neustálym revom a celé telo ohňom, ktorého žiara sa neumenšuje. Žalúdok je skrúcaný neustálym hladom a smädom. (don Bosco)


9. Ak tento pominuteľný život je taký malicherný, lebo plynie, čo potom rozkoše, ktoré trvajú chvíľku? Či to stojí za to dať sa za ne zatratiť? (Bossuet)


10. Odsúdencov bude páliť vždy horiace peklo a zožierajúci trest živým plameňom a muky nebudú mať spočinutia ani konca. Duše so svojimi telami budú ponechané v nekonečnom trápení v bolesti. Bolesť trestu bude vtedy bez možnosti získať si ovocie pokánia. Bude márny nárek a neúčinné vzdychanie. Neskoro uveria vo večný trest tí, čo nechceli veriť vo večný život. Kto zostáva na tomto svete, má ešte čas na pokánie. (sv.Cyprián)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)