Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Zlo > Droga

MYŠLIENKY

1. Neprimeraná závislosť na druhých je u osôb, ktoré sme si označili ako pasívne a závislé iba hlavným príznakom ich poruchy osobnosti. Ich nedostatok sebadisciplíny sa prejavuje i tým, že vo svojom hlade po pozornosti nie sú ochotní ani odkladať uspokojenie. V zúfalej snahe udržať si väzby na iných ľudí neváhajú hodiť úprimnosť za hlavu. Lipnú na vzťahoch, ktoré sa už vyčerpali a bolo by lepšie ich ukončiť. A čo je najdôležitejšie: nemajú pocit zodpovednosti za seba samých. Pasívne očakávajú od ostatných, dokonca i od vlastných detí, že budú zdrojom ich životného šťastia a naplnenia. Pokiaľ sa šťastní a naplnení necítia, sú presvedčení, že za to môže niekto iný. Jednoducho sa neustále hnevajú - každú chvíľu sú totiž sklamaní ostatnými, ktorí v skutočnosti nemôžu nikdy úplne uspokojiť všetky ich potreby ani ich „učiniť šťastnými“. (M.S.Peck)


2. Stať sa závislým na inom človeku je to najhoršie, čo vás môže stretnúť. Bolo by pre vás lepšie, keby ste bol závislý na heroíne. Dokiaľ budete mať heroínu dosť, nikdy vás nesklame; stačí ho mať poruke a vždy vás učiní šťastným. Pokiaľ však očakávate, že vás učiní šťasným nejaká osoba, nečaká vás nič, než sklamanie. (M.S.Peck)


3. I svätci spia a proroci sa hrajú. Prostredníctvom koníčkov môžem uplatniť svoju lásku k sebe samotnému. Niekedy sa však naše hobby môže stať samé osebe cieľom; potom už nie je prostriedkom rozvoja osobnosti, ale jeho náhradkou. (M.S.Peck)


4. Prvý pohár piješ na radosť, druhý na zdravie, tretí na dosýtenie. Štvrtý ti odoberá rozum, piety ťa rozzúri, šiesty ti pripraví smrť a siedmy večné trápenie. (T.Pečerský)


5. Na konečnej rozkoše sedí na lavičke smrť a fajčí tvoju cigaretu. (K.Peteraj)


6. Záhrobie sa nenasýti, ani podsvetie, a takisto sa nenasýtia ani oči človeka. (Prís 27,20)


7. Skončil mesiac knihy. Na rade je jedenásť mesiacov rozhlasu a televízie. (D.Radovič)


8. Kultúrnosť je náter ľahko rozpustný v alkohole. (G.B.Shaw)


9. Závislý jedinec, odsúdený k postupnému somatopsychickému a sociálnemu debaklu, sa môže zachrániť iba prechodom do novej kvality, ktorou je trvalá a dôsledná abstinencia od akýchkoľvek látok s psychotronickým účinkom. (J.Skála)


10. Víno má dve chyby: keď do neho dolejeme vodu, bude zlé, keď nedolejeme, bude zle nám. (Španielske príslovie)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)