Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Zlo > Hnev

MYŠLIENKY

11. Ešte nikto neľutoval nepovedané slovo. Nepovedané totiž možno povedať aj neskoršie. Vypovedané s späť vziať nedá. (A.Tkáč)


12. Čo nám najviac lezie na nervy, nie sú ironické poznámky iných, ale naša neschopnosť patrične na ne odpovedať. (J.Tétreau)


13. Človek je rozumný živý tvor, ktorý sa vždy rozčúli, keď je vyzvaný, aby konal v súlade s tým, čo diktuje zdravý rozum. (O.Wilde)


14. Ak ma rozčúlite, o štyri-päť rokov tak tresnem po stole! (S.Galambos)


15. Srdce zapálené ostňami svojho hnevu bije, telo sa chveje, jazyk vypovedá, tvár horí, oči zdivočejú a nedokážu poznať známych, ústa síce tvoria krik, ale myseľ nevie, čo hovorí. (sv.Gregor Veľký)


16. Hnev zavretý mlčaním, vo vnútri mysle prudšie planie. (sv.Gregor Veľký)


17. Nie je zriedkavý prípad, že aj hnev, sám osebe spravodlivý, stáva sa natoľko nespravodlivo silným, že potom ľahko vedie k nenávisti. (Günthör IIIa 71)


18. Človek zvady je nazývaný od psieho brechotu, lebo vždy je pripravený odporovať, teší sa z hádky a dráždi protivníka. (sv.Izidor)


19. Pri modlitbe Pána pri omši bol jeden hnevník, patriarcha zamĺkol pri slovách: ako i my odpúšťame svojim vinníkom a dodal: Rozmyslite si dobre, kde ste a čo ste povedali! (sv.Ján Almužník)


20. Ten, kto sa smeje namiesto toho, aby zúril, je vždy ten silnejší. (Japonské príslovie)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)