Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Škola a vedy > Psychológia

MYŠLIENKY

1. Má sa zachovať neutralita v otázke „pred čím“ sa človek cíti zodpovedným. Či pred svojím Bohom, alebo pred svojím svedomím, alebo spoločnosťou, alebo akoukoľvek inštanciou. (V.E.Frankl)


2. Lekár nikdy nesmie snímať z nemocného zodpovednosť, nechať ju zvaliť na seba. Nesmie nikdy predkladať rozhodnutia, alebo ich nemocnému priamo určovať. (V.E.Frankl)


3. Nech už vojde do psychoterapie sebaviac techniky a vedy - bude rovnako menej spočívať na technike než na umení a menej na vede, než na múdrosti. (V.E.Frankl)


4. Všetci blázni sú tak trochu podvodníci. (V.E.Frankl)


5. Niekto je voči určitej osobe neprimerane kritický, reaguje na jej výroky podráždene a negativisticky a domnieva sa, že to činí preto, že dotyčný má jednoducho neudržateľné názory; v skutočnosti sú jeho prejavy iba a len zjemnené formy agresie, ktorá má svoj pôvod v tom, že kritizovaná osoba je subjektu kritiky nesympatická, pretože je podobná niekomu, s kým mal náš subjekt kedysi nepríjemné skúsenosti. Človek nepozná vždy skutočný dôvod svojho konania a veľakrát sa len mylne domnieva, že ho pozná. (Freud)


6. Psychológia ako veda má svoje obmedzenia, a tak ako logickým dôsledkom teológie je mysticizmus, konečným dôsledkom psychológie je láska. (E.Fromm)


7. Každý potrebuje uznanie. Všetky vlastnosti sa môžu zničiť ľahostajnosťou okolia. (K.Immermann)


8. Neuróza je vždy náhradou oprávnenej strasti. (C.G.Jung)


9. Dobrý psychológ sa vie bez ťažkostí vžiť do svojho položenia. (K.Kraus)


10. Je nutné dať životu silné pozitívne prúdenie za osobnostne zameranými cieľmi. Komplexy môžu najlepšie bujnieť v stojatej vode. (E.Kretschmer)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)