Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Človek > Výchova

MYŠLIENKY

1. Ľudia sa snažia byť takí, za akých ich pokladáme. Aby boli ľudia bezúhonní, správajte sa k nim, ako keby bezúhonní boli. (Carnegi)


2. Sú iba dve trvalé veci, ktoré môžeme odkázať svojim deťom. Jednou sú korene a druhou krídla. (Covey)


3. Ľud potrebuje chlieb a výchovu. (G.Danton)


4. Nepolepšiteľný chlapec sa dostal do katolíckeho ústavu. Po týždni prišiel úplne vymenený. Čo sa s tebou stalo? Vieš mama, prídem do študovne a tam jeden ukrižovaný. Prídem do jedálne a tam druhý... Tam sa s nikým nehrajú... (A.Dermek)


5. Malého chlapca zavreli do obývačky, kde poškriabal nábytok a potrhal kreslá. Otec ho tak zbil po rukách, že mu ich museli amputovať. Keď ho bol otec pozrieť v nemocnici povedal: Ocko, keď mi narastú ruky, ja Ti zarobím na nový nábytok. Otec nevydržal a obesil sa. (A.Dermek)


6. Výchova je spoločný zápas s vychovávaným na jednej strane barikády a pre budovanie dôvery vyžaduje častý rozhovor. (A.Dermek)


7. Kto prehral svoju pedagogickú partiu na dvore či ihrisku, ťažko ju vyhrá v kaplnke, pretože tam sa asi nestretnú. (A.Dermek)


8. Preventívny systém rozlišuje disciplinárny priestupok od hriechu. (A.Dermek)


9. Ak sme medzi mladými prítomní len čiastočne, tak sa nám tiež otvoria len čiastočne. vychovávateľa prijímajú ako toho, ktorý im ide radiť, dirigovať, kaziť im hru. je nežiadúci element. (A.Dermek)


10. Výchova je vždy stretnutie sa osoby s osobou. (A.Dermek)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)