Nespytuj sa, kto to povedal, ale dávaj pozor na to, čo hovorí. (Kempenský)
Myšlienky.sk
7777 + 3333 myšlienok
 


Hľadaj:

 

Myšlienky > Človek > Pokoj

MYŠLIENKY

1. Pokoj môže mať len ten, kto ho dáva. (Eschenbachová)


2. Je jediný prostriedok, ako človeku bude dobre: Naučiť sa byť spokojný s tým, čo je nám dané a nežiadať stále to, čo nám chýba. (T.Fontane)


3. Pane, urob ma nástrojom Tvojho pokoja! Nech zasievam lásku tam, kde je nenávisť; odpustenie tam, kde je urážka; vieru tam, kde je pochybnosť; nádej tam, kde je zúfalstvo; svetlo tam, kde je tma, radosť tam, kde je smútok. (sv.František Asisský)


4. Nedostatok sústredenia sa jasne prejavuje v tom, že nám robí ťažkosti byť sami so sebou. Sedieť pokojne, bez hovorenia, bez fajčenia, čítania, pitia, je pre väčšinu ľudí nemožné. Stávajú sa nervóznymi a nepokojnými a musia niečo robiť ústami, či rukami. Fajčenie je jeden z príznakov nedostatku sústredenia; zamestnáva ruky, ústa i nos. (E.Fromm)


5. Pokiaľ bude každý chcieť viac, musia vznikať triedy, musí existovať triedny boj a celkovo vzaté i medzinárodné vojny. Chamtivosť a mier sa navzájom vylučujú. (E.Fromm)


6. Kto nespokojne zavrhuje prítomnosť, ten málokedy zažíva dni plné pokoja. (J.Gotthelf)


7. Veľkou skúškou našej rozvahy je zachovať si múdrosť i vo chvíľach bláznenia. (B.Gracián)


8. Hlavná súčiastka, ktorá uvádza hodiny do chodu, sa volá nepokoj. (V.Holan)


9. Pokoj je len v srdci, ktoré sa horlivo oddáva duchovným veciam. (Kempenský)


10. Čistý, jednoduchý a pevný duch nie je roztržitý, i keď podniká mnohé práce, lebo koná všetko na slávu Božiu. (Kempenský)


Ďalšie myšlienky(c) 1998-2018 Jozef Červeň & LTC, Všetky práva vyhradené.
Vďaka Majka! ;-)