in

MúdreMúdre

ASMR. Čo je to ASMR?

ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response) je fenomén, ktorý sa objavil v posledných rokoch a stále je pomerne neznámy a nepreskúmaný. Je to príjemný pocit, ktorý niektorí ľudia zažívajú na pokožke hlavy a chrbta počas počúvania určitých zvukov alebo pozorovania určitých činností. Tieto pocity sú často opisované ako pocit hladenia alebo mravčenia po pokožke a sú spojené s pokojom a uvoľnením. ASMR sa vyskytuje pri rôznych činnostiach, ako sú napríklad čítanie, počúvanie hlasového prejavu alebo zvukov prírody. Môže sa tiež vyskytnúť pri počúvaní zvukov, ako sú šuchot papiera, škrabadlo alebo tlmené hlasy. Niektorí ľudia môžu mať ASMR reakciu na pohľad na niektoré činnosti, ako napríklad maľovanie alebo tkanie.

ASMR sa vyskytuje pri rôznych činnostiach, ako je napríklad počúvanie zvukov prírody.

ASMR sa často využíva v videách na internete ako prostriedok na uvoľnenie alebo na podporu spánku. Existuje veľa rôznych ASMR videí k dispozícii s rôznymi témami a rôznymi zvukmi, ktoré sú zamerané na vyvolanie ASMR reakcie u divákov. ASMR videá sa stali veľmi populárnymi a ľudia ich často hľadajú ako prostriedok na zmiernenie stresu a únavy alebo ako pomoc pri uspávaní.

Existuje veľa teórií o tom, prečo niektorí ľudia zažívajú ASMR reakcie a prečo iní nie. Niektorí vedci sa domnievajú, že ASMR môže súvisieť s tým, ako náš mozog reaguje na podnety z vonkajšieho sveta a ako sa učíme vnímať a spracovávať zvuky. Iní sa domnievajú, že ASMR môže byť spojené s tým, ako sa cítime emocionálne a ako reagujeme na rôzne podnety v našom okolí. V súčasnosti však stále nie je presne známe, čo spôsobuje ASMR reakcie a prečo sa vyskytujú iba u niektorých ľudí. Výskum v oblasti ASMR je v plienkach a v budúcnosti by mohol priniesť viac svetla na tento fenomén.

What do you think?

Written by admin

Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Láska. Čo je to láska?

Šťastie. Čo je to šťastie?